Девојка која изгуби повеќе од 50 килограм за 6 месеци ја откри својата тајна.

-Не може да се прејадете и да очекувате да одлабите. Морате сами себеси да си поставите прашање што сакате? Морате самио да си поставите цел, да се храните здраво и да бидете активни и само така ќе успеете. Не постои магичен напиток  кој ги намалува мастите кои ги внесувате, пијте природни сокови и заборавете на благото. Не го прескокнувајте појадокоти немојте да правите паузи помеѓу оброците, само намалете ги и јадете често- рекла таа.

Сепак во чаша вода ставете половина лажичка сода бикарбона и неколку капки лимон. Ова ќе ви дојде добро а ќе ве исчисти од токсинии ќе го забрза метаболизмот.

Избегнивајте ја содата ако имате покачен крвен притисок, во тој случај може да користите половина исцеден лимон и чаша вода.