Зелениот чај во комбинација со јаболкова киселина е одличен за подобрување на имунитетот и детокс на организмот…

Состојки:

  • 1 лажица јаболкова киселина
  • 1 шоља зелен чај
  • лимонов сок
  • лажица мед
  • мала кришка ѓумбир
  • прстофат цејлонски цимет

Подготовка:

Подгответе шолја зелен чај и во неа измешајте ги сите останати состојки. Колку подолго го оставите ѓумбирот во чајот, толку посилен ќе биде вкусот на чајот.

Напитокот делува во улога на чистење на токсините од телото но првенствено делува во подобрување на вашиот имунитет.