Магдоносот е многу корисна храна која треба да ја консумирате за детоксикација на вашето тело. Можете исто така да го користите ако сакате да се ослободите од вишокот килограми.

Има одлични диуретични способности кои се многу добри за здравјето!

Во овој пост ќе ви претставиме рецепт за магдонос кој ќе ви помогне да ги отстраните вишокот килограми на вашето тело.

Состојка:

  • 10 лажици сецкани магдонос
  • 1 литар вода

Подготовка:

Ставете ја водата да врие и додадете ситно сецкан магдонос. Тргнете го од плочата за готвење и оставете да одстои 20 минути, а потоа прецедете ја течноста.

Пијте го чајот во текот на целиот ден – препорачаната дневна доза е 1 литар и покрај фактот дека е многу здрав, не е препорачливо да ја пречекорувајте дозата од литар на ден.

Покрај моќните диуретични својства, магдоносот целосно ги отстранува токсините, бактериите и штетните материи од телото. Овој чај делува како антиоксиданс и исто така се бори против слободните радикали во вашето тело и го намалува ризикот од сериозни болести, вклучувајќи го канцерот.

loading...
Сподели