Добро ни е познато благотворното дејство на чаевите. Шолја чај секогаш е добредојдена. Доколку се сложува со вашиот ovenхороскопски знак, неговото дејство е посебно. Денеска ќе пишуваме кои чаеви му одговараат на хороскопскиот знак – овен.

ОВЕН

Вам ви е потребно да се испразните, а штом нешто не е како што треба, имате грозница и полни сте со нервоза. Еве чај кој ќе ви помогне да се опуштите и ослободите од главоболките од кои често патите: Петнаесет грама корен од валеријана, 25 грама листови од портокал и 15 грама мајчина душица. Оваа мешавина прелијте ја со половина литар врела вода. Кога ќе отстои, процедете ја и пијте ја во помали количини.

Сподели