Добро ни е познато благотворното дејство на чаевите. Шолја чај секогаш е добредојдена. Доколку се сложува со вашиот хороскопски , неговото дејство е посебно. Ви нудиме дванаесет рецепти за чаеви кои одговараат на хороскопските знац

bik                                                      БИК                              

Вие сте гурман, сакате калорична храна и јадења кои долго се динстаат, што баш не одговара на вашата телесна тежина. после обемните оброци задолжителен е чај за варење : 10 гр мајоран, 10 гр анис, 15 гр рузмарин, 10 гр липа, 20 гр мајчина душица. Една супена лажица од оваа мешавина варете ја во 1/4  врела вода. После секој оброк се пие по половина чаша.

 

 

 

Сподели