Архива по категорија: Живеј здраво

Feed Subscription

Јадете краставица, детоксирајте го организмот!

Краставицата е еден од омилените зеленчукови растенија на пазарот, по која посегаат сите граѓани. Иако за нејзините хранливи вредности не се знае многу, сепак таа е полна со витамини и минерали кои му даваат здравје на организмот. Од витамини, краставицата е најбогата со витамин Ц, а во трагови ги содржи скоро сите витамини од групата Б и каротин. Од минерали, краставицата ... Повеќе »

Scroll To Top