Архива по категорија: Овошје на денот

Feed Subscription

Портокалот спас за настинките

Доаѓаат зимските денови и со себе ги носат настинките и вирусите. Затоа за да се заштитите во овој период од годината треба да јадете многу овошје и зеленчук. Едно од овошјата кое се користи во студените денови е портокалот, кој може да се јаде свеж и да се конзумира како витаминска бомба преку цеден сок. Ова портокалово овошје содржи најмногу ... Повеќе »

Бананите ве прават среќни

Бананите се многу здрави, богати со јаглени хидрати и витамини кои се вистински сојузник за здравје и убавина. Тие преставуваат вистински лек за човечкиот организам. Ова жолто овошје може да ви помогне да го регулирате дигестивниот систем и да ги решите проблемите како дијареја или пак запек. Тие содржат голема количина на влакна кои се корисни за дигестивниот систем. Една банана ... Повеќе »

Scroll To Top