Архива по категорија: Нега и убавина

Feed Subscription

Јадете тестенини и слабејте!

Тестенините се едни од најомилените јадења на секоја трпеза. Било да се макарони или шпагети во различни сосови и децата и младите и старите уживаат во нивниот вкус. Постојат различни мислења за тоа дали тестенините се здрави или штетни за организмот и дали дебелеат или даваат витка линија на телото. Тие се едни од најздравите, најбрзите и највкусните јадења што ... Повеќе »

Како да се ослободите од целулитот?

Кога се зборува за борбата против целулитот, сите се убедени дека само диетите го отстрануваат, а разните креми се ветер во магла. Скоро сите жени неколку пати во животот биле опседнати како да се спасат од наталожениот целулит по телото. Работите одат до таа мера што младите девојки се ставаат на строги диети, се изгладнуваат, а немаат никаков ефект од ... Повеќе »

Видео: Вежбајте јога за среќен живот

За да се спасат од стресот, работните обврски и брзото темпо на живеење, повеќето од луѓето практикуваат слободното време да го поминат во некоја физичка активност што ќе биде корисна за нивното здравје. Јогата е еден вид на спортска активност што се практикува многу често во последните неколку години. Постојано се зголемува бројката на луѓе кои сттануваат приврзаници на јогата. ... Повеќе »

Видео: Десет минути вежби за витко тело

Сите сакаат да имаат згодно и витко тело, кое ќе ги привлекува погледите наоколу. Иако повеќето од нас не би можеле да си дозволат личен тренер кој ќе им кажува што, кога и колку да јаде, и постојано да ги следи во процесот на вежбање, сепак може да се послужиме со вежбите кои ги практикувале некои од девојките на „Викторија ... Повеќе »

Scroll To Top