Архива по категорија: Нега и убавина

Feed Subscription

Видео: Што ви е потребно за дневна шминка и како да се нашминкате за 5 минути?

Шминката е многу важен дел од секојдневната убавина на една жена. Постојат дневна и ноќна шминка. Доволни се само неколку работи да ги знаете околу шминкањето и секој ден за на работа, прошетка или кафе да изгледате убаво, модерно и елегантно. Погледнете го видеото и уживајте!!! Повеќе »

Видео: Шест брзи фризури за на работа

Секој ден ви е трка со времето. Се трудите да станете, да ги завршите сите обврски и да тргнете на работа. Меѓутоа, секогаш сакате да изгледате убаво, модерно, елегантно и згодно. Затоа ќе ви преставиме шест брзи фризури за на работа, кои ќе ви помогнат набрзина да ја средите косата. Погледнете го видеото и уживајте! Повеќе »

Како да ги надминете грешките при боење на косата

Многу пати дамите, се прашуваат каква боја на косата би им одговарала најмногу и со која боја да ја бојадисаат косата, без да направат грешки. Ви нудиме решенија за некои од најчестите грешки по бојадисување на косата: Ако сте погрешиле и сте добиле “сламена” коса – поправете го ова, користејќи јак шампон, со кој полесно ќе ја измиете бојата за ... Повеќе »

Видео:Стилски маникир на бела основа

Би сакале да си го разбранувите вашиот маникир, давајќи му доза елеганција и закачливост? Не грижете се, ние ќе ви покажеме како да направите вистинска уметноста. Белите нокти се многу актуелни во оваа сезона. Погледнете го видеото. Повеќе »

Scroll To Top