Архива по категорија: Нега и убавина

Feed Subscription

Јогуртот и неговата примена во козметиката

Предноста на приридната козметика е тоа што во секој момент можете да одите до фрижидерот и да најдете намирници, кои можете да ги користите за негување на вашето тело. Ако научите како правилно да ги комбинирате, тогаш нема да ви требаат пари за скапи козметички препарати. Јогуртот е еден од тие моќни намирници.  Тој е богат со цинк и млечни ... Повеќе »

Видео: Две брзи фризури за долга коса!

Во последно време постојано некаде брзамем за да стигнеме да завршиме некоја работа. Сепак, каде и да одиме, треба да изгледаме убави, модерни и со средена фризура. Сите сме свесни дека долгите коси преставуваат поголем проблем за средување, па затоа во ова видео ќе ви прикажеме две брзи фризури за долга коса. Повеќе »

Видео: Како да направите елегантна плетенка? Техника на плетење

Во последните неколку месеци плетенките се едни од најмодерните фризури. Се прават на различни начини. Постојат разни техники на правење плетенки. Некои ги носат само со пунџа, други носат само плетенки, трети со фенирана коса…. Еве погледнете го ова видео и ќе видете како на полесен начин да ја исплетете косата. Повеќе »

Scroll To Top