Архива по категорија: Нега и убавина

Feed Subscription

Не фрлајте го талогот од кафето!

Пред да се отарасите од талогот на кафето што сте го пиеле, еве неколку совети како можете да го искористите: – Ако ви е потребен пилинг, откако ќе го испиете вашето кафе, талогот што ќе остане измешајте го со мед. Оваа смеса е добра за пилинг на телото и лицето, како и добро средство против целулитот. – Кога на вашата ... Повеќе »

Со етерични масла до убава кожа на лицето

Ставањето масла на лицето не се чини како логично решение, особено ако имате масна кожа. Но, во нив можете да пронајдете вистински спас. Дури и ако не водите борба со масно лице, веројатно стравувате дека ставањето масло ќе резултира со тоа што лицето ќе ви стане масно. Но, етеричните и растителните масла, односно природните масла,дури и кај масната кожа имаат сосема ... Повеќе »

Шешир – моден тренд кој никогаш не застарува

Шеширите се едни од најубавите модни додатоци кои се актуелни за сите годишни времиња, особено на пролет, есен и зима. Тие во последните неколку години се постојано во тренд и еден од најатрактивните модни аксесоари. Ги има во различни форми, се комбинираат со различни детали се во зависност од обликот на лицето. Низ историјата дамите ги прекривале своите глави со најразлични ... Повеќе »

Scroll To Top