Архива по категорија: Нега и убавина

Feed Subscription

Купувајте удобни обувки!

Многу често кога купуваме обувки, повеќе ја гледаме нивната естетска страна, а многу помалку тоа колку се практични. Посебно кога станува збор за модерните летни обувки кои не само што не се практични, туку не се ниту препорачливи. Високите потпетици ја заморуваат ногата, а лесно може да дојде и до повреда поради нестабилното одење. Апостолките исто не се  корисни за ... Повеќе »

Тоник за кожа од јагоди

Вкусно и мало овошје, а сепак во себе содржи огромна моќ. Главните состојки на јагодата се овошните киселини, алфа-хидроксилни киселини кои помагаат во отстранувањето на мртвите ќелии од површината на кожата.Со помош на ова овошје можете да направите тоник за чистење на кожа на природна база. Потребни ви се 4 зрели јагоди, 1 капка есенцијално масло од лаванда или нане. ... Повеќе »

Петте задолжителни стилски додатоци на пролетта

Сигурни сме дека стилското ЈАС нема трпение да дојде што е можно поскоро, до целиот спектар на пролетни додатоци – од убава торба во мали димензии, која може да се носи со се, до светлите бои на марами и рамките на очилата. Ви нудиме 5 типа додатоци , чие присуство во вашиот гардеробер е целосно задолжително. Гладијаторски потпетици Како ќе ... Повеќе »

Внимавајте какви градници носите – можат да предизвикаат рак на дојка

Долниот веш освен што ја прави убава, згодна и женствена, овозможува жената да се чувствува како вистинска божица на убавината. Градниците се едни од омилените парчиња на жените кои обожаваат да одат на шопинг и да ги избираат во различни бои и големини. Сепак, останува неразјаснето прашањето дали дел од градниците се штетни по здравјето на жените? Гласините дека градникот ... Повеќе »

Scroll To Top