Архива по категорија: Нега и убавина

Feed Subscription

Жената одлучува дали ќе зрачи

Секоја жена може да биде многу убава, но вистината е дека многу често сретнуваме жени потенцијално прекрасни, но робови на мошне застарени сфаќања. Обично жените домаќинки ги запоставуваат грижите за убавината, здравјето и соодветнот начин на исхрана, затоа што немале доволно време да станат дел од  дневноит режим. А,што мислите што сме правеле во слободното време? Го потрошивме во средување ... Повеќе »

Зошто телото понекогаш лошо мириса – откријте на време и спречете?

Честопати се случува да имате впечаток дека нешто на вашето тело мириса лошо, или пак, народски кажано, смрди. Иако знаете дека облеката што ја носите е чиста и исперена, а вие сте истуширани, сепак, нешто се случува околу вас, за што немате одговор. Сепак постојат некои работи кој би можеле да ги избегнете, а кој се директни причинители за непријатниот мирис ... Повеќе »

Не фрлајте го талогот од кафето!

Пред да се отарасите од талогот на кафето што сте го пиеле, еве неколку совети како можете да го искористите: – Ако ви е потребен пилинг, откако ќе го испиете вашето кафе, талогот што ќе остане измешајте го со мед. Оваа смеса е добра за пилинг на телото и лицето, како и добро средство против целулитот. – Кога на вашата ... Повеќе »

Со етерични масла до убава кожа на лицето

Ставањето масла на лицето не се чини како логично решение, особено ако имате масна кожа. Но, во нив можете да пронајдете вистински спас. Дури и ако не водите борба со масно лице, веројатно стравувате дека ставањето масло ќе резултира со тоа што лицето ќе ви стане масно. Но, етеричните и растителните масла, односно природните масла,дури и кај масната кожа имаат сосема ... Повеќе »

Scroll To Top