Читателка на еден босански портал посакала со сите да го сподели својт чудесен рецепт за лекот што ѝ помогнал во лекувањето.

Рецептот е врз основа на ѓумбир и мед, а нејзе за неколку дена наводно ѝ помогнал да се врати во живот. Таа имала рак на ендокрините жлезди и 20 дена била на апарати. Успеала да се излечи без операција и хемотерапија сега и како што вели, сега „пука“ од здравје.

Народен лек од мед и ѓумбир

За подготовка на лекот ви требаат два поголеми корени од ѓумбир, кои се чистат и се сецкаат на ситни парчиња, а потоа се мешааат со половина килограм мед. Имајте на ум дека медот треба да биде домашен. Потоа лекот истурете го во тегла.

Консумирајте го 3-4 пати на ден по една лажичка.

Строго е забрането притоа да се користи метална лажичка, туку користете дрвена, пластична или ќерамичка лажичка.

Првите знаци на подобрување ќе ги почувствувате за 2-3 дена, а потоа како што вели читателката, со редовна консумација, ќе се кренете од мртвите.