Sunday, October 25, 2020

СОВЕТИ

Започнете го секое утро со златниот напиток – Ќе го прочисти...

Сите ние се обидуваме да консумираме здрава и правилна храна, но честопати не сме ни свесни за тоа колку многу може да влијае истата...

Колку често навистина треба да ја менувате долната облека?

Одлучувањето колку често да ја менувате долната облека не е баш нешто што се појавува во секојдневен разговор меѓу луѓето. Додека повеќето луѓе ја менуваат...

Ова е една лоша навика што прави да изгледате помалку сигурни...

Експерти велат дека треба да избегнувате да го правите ова, ако не сакате да се појавувате пред другите несигурни во себе. Самодовербата е непостојана работа...

Ова е највалканиот предмет во вашата кујна што не го чистите...

Со целото чистење што го правите постојано сигурно пропуштате место или две одвреме-навреме. Всушност, постојат некои предмети за кои дури и не сфаќате дека...

НЕГА И УБАВИНА

Пукнатини во петиците aлармираат за многу сериозен проблем! Како да се справите?

Многумина од нас, особено жените, страдаат од проблем на испукани потпетици. Освен што се козметички проблем, тие го попречуваат и активниот животен стил. Ниту, пак,...

Домашен пилинг за нежни и негувани раце – Ги брише брчките и ја обновува...

Секој посакува да има нежни, убави и негувани раце. Рацете и вратот се првите места на кои се откриваат староста и годините бидејќи на...

БАБИН ЛЕК

Сируп кој ги отклонува мрснотиите

Припрема Лимонот и магдоносот се варат 2-3 саата и се пие секое утро по една чашка  на празен стомак. Со зголемениот холестерол и триглицериди, многу луѓе...

Руските хербалисти со децении овој пијалок го користат за ЛЕКУВАЊЕ АЛЕРГИЈА НА ПОЛЕН: Симптомите...

Традиционалната медицина уште еднаш докажува колку е моќна. Овој народен лек многу брзо ќе ги ублажи симптомите на алергија и ќе ви донесе олеснување. Пролет,...

Народен лек: Босанка на сите го кажува лекот што ѝ помогнал да се излечи...

Првите знаци на подобрување ќе ги почувствувате за 2-3 дена, а потоа како што вели читателката, со редовна консумација, ќе се кренете од мртвите.

Македонски фитомедицински помошен препарат за исфрлање на песок од жолчната кеса

Намена: Овој природен помошен препарат се употребува за исфрлање на песок од жолчната кеса и жолчните канали. Потребни состојки: 1 лажица корен од чичок (Arctium lappa) 1 лажица...

Британија забрани чипс и чоколадо во училиштата

Во училиштата во Велика Британија беше воведена забрана за консумација на чипс, ужини, бонбони, чоколадо и газирани пијалоци, пренесе БГНЕС. Соодветна диспозиција е издадена...

МЕДИЦИНА

Оваа волшебна мелодија ги отрстранува негативните вибрации од органите и клетките...

Слушајте ја волшебната фреквенција на 417 Hz и почувствувајте ја убавината на внатрешниот мир. Фреквенцијата на 417 Hz е прекрасен звук што нè опушта...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јадела тиква секој ден: Еве како се подобрило нејзиното здравје…

Не верував дека вакво нешто ќе се случи, но сакав тиква и инсистирав да ја консумирам секој ден, во рок од 20 дена. Од неодамна...

Ефикасен пијалок за согорување на маснотии: Ослободете се од штетните супстанции...

Со помош на овој рецепт многу лесно ќе се ослободите од нездравите супстанции во вашето тело. Состојки: 1 чаша сок од домати сок од половина...

7 Канцерогени намирници кои треба да ги исклучите од исхраната

Исхраната игра важна улога во здравјето на целиот организам. Постојат здрави намирници кои обезбедуваат важни состојки на организмот и кои дејствуваат како заштитници од...