Tuesday, October 26, 2021

ДОКТОР КОВЧИН ГО КРЕНА РЕГИОНОТ НА НОЗЕ: Ако ги користите овие производи, си играте со животот

Секоја хемиска супстанца е првенствено штетна за белите дробови, особено кај астматичарите. Токсичната супстанција влегува во крвта и предизвикува многу болести. Синтетичките мириси, кои ги има во 75% од парфемите,...

Две третини од заразените со делта сојот го имаат овој симптом – не се ни свесни дека го шират вирусот!

Две третини од пациентите го имаат истиот симптом на ковид-19, поради кој мислат дека се само настинати. Дури потоа доаѓа до губење на сетилото...

Физиолог советува: Застанете на една нога и откријте дали вашето здравје е загрозено

Физиолог открива дека проблемот со рамнотежата може да биде знак со нарушено здравје. Можете ли долго да стоите на една нога, а да не...

Што се случува во нашето тело кога ќе јадеме луто – експертите откриваат дали е тоа здраво или не

Маж заврши во болница со главоболки откако на натпревар во јадење лути пиперчиња во Њујорк изел една „каролина рипер“, која се смета за најлуто...

Рецепт за стар руски напиток за бубрези: Ослободете го вашето тело од собраните токсини, исфрлете го песокот и камењата од бубрезите

За подготовка на овој напиток ви се потребни само 2 состојки. Истражувањето покажало дека секоја 20-та личност пати од камен во бубрегот. Кога поминува...

Ги зајакнуваат коските, го намалуваат апетитот и се одлични за целиот организам: Кој јаткаст плод е добар за што?

Без никаков сомнеж, јаткастите плодови придонесуваат за урамнотежена исхрана и се препорачуваат како ужина. Тие заситуваат, содржат протеини и здрави масти, витамини од групата...

Ставете ги под јазик овие 2 состојки пред спиење: Ослободуваат од депресија, висок крвен притисок и намалуваат апетит

Станува збор за мешавина од мед и розова хималајска сол која пред спиење се става под јазик. Оваа сол е навистина посебна, таа му...

Чудотворен лек кој Русите го користат со години – ублажува кашлица и ги зајакнува белите дробови

Дали сте знаеле дека медот и бананите се совршена комбинација за зајакнување на имунитетот, што помага при упорна кашлица и бронхитис? Русите со години...

Киселата зелка брзо ги намалува килограмите: Мора да ја јадете точно вака и ќе изгубите 4 килограми

Зимата е сезона на кисела зелка и многу луѓе се одлучуваат за оваа диета после новогодишните празници. Овој производ содржи неколку калории и истовремено-огромна...

Каша што спасува живот: Ги прочистува крвните садови, спречува дебелеење и развој на малигни болести!

Станува збор за хелдата. Постојат најмалку 7 причини зошто треба да ја сместите оваа житарка во својата исхрана. Што се’ може да излечи хелдата… 1....

СОВЕТИ

Најбрзиот лек за болно грло и настинка – ќе ве дигне...

Овој чај е добар за настинки и кога чувствуваме дека ни е многу студено. Чувствувате гребење во грлото, ве боли или пак ви е отечено,...

Најмоќниот лек за синуси од само 2 состојки: Ќе продишете за...

Со првиот силен ветер и ладните денови, им се враќаат маките на сите оние што страдаат од чести воспаленија на синусите. Главоболките се задолжителен...

Пулмолози предупредуваат: Поради игнорирањето на овој симптом, пациентите предоцна го откриваат...

Пулмолозите предупредуваат дека бројот на пациенти кои не знаеле дека имаат рак на бели дробови станува загрижувачки голем… „Сè почесто откриваме пациенти со напреднат стадиум...

Пет причини поради кои би требало да јадете пиперки: Овој зеленчук...

Во едно од најздравите зеленчуци кои ги конзумираме спаѓа и пиперката. Таа има бројни предности, затоа што може да се користи и свежа во...

НЕГА И УБАВИНА

Додајте го овој зачин во топла вода и гледајте како маснотиите ќе се стопат:...

Само еден зачин и чаша топла вода ќе направат чудо за вашата фигура, а истовремено и ќе ви го подобрат здравјето. Во само една...

Избелете го лицето со помош на квасец: Брчките исчезнуваат како со гума избришани

Оваа маска, не само што ја избелува кожата, туку и ја храни. Состојки: 20 гр квасец; 2 лажички сок од лимон Подготовка: Измешајте квасец и...

БАБИН ЛЕК

Најдобриот лек за дишни патишта – веќе во првите 24 часа ќе почнете да...

Ова е најдобриот природен лек за дишните патишта кога сте заболени од грип или настинка, да продишете со полни бели дробови. Бидејќи со студеното време...

Домашен лек за отечени нозе

Како резултат на зголемениот обем на течност во одредени делови на телото, може да се јават отоци што се непријатни. Ваквите промени најчесто...

Библиски лек, стар колку што е стара библијата – го обновува имунитетот, потребна ви...

Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

За да ја подобрите крвната слика, пригответе си природен лек по овој рецепт

Понекогаш се чувствувате слабо, уморно или изнемоштено? Ова се знаци дека веројатно треба да ја проверите к рвната слика. Доколку се утврди дека сте...

Рецепт кој секоја жена треба да го знае: Ги отстранува сите непријатни мириси, го...

За бројни жени претставува проблем зголемената киселост на секретот, а со самото тоа доаѓаат и непријатните мириси. Ова може да се случи поради хормонален...

Покрај оваа билка ниту еден лек нема да ви биде потребен: Лекува гастритис, ја...

Ајдучката трева е повеќегодишна билка која се смета за една од најлековитите. Многупати се покажала како корисна во итни ситуации, кога било неопходно да...

МЕДИЦИНА

Овие 8 знаци покажуваат дека некое лице е психопат

Психопатија е нарушување на личноста со различни карактеристики. Овие карактеристики покажуваат дека некое лице може да страда од тоа. Сепак, не е лесно да...
error: Content is protected !!