ПОПУЛАРНО

Зошто баба ми немаше целулит?

0
За нејзината висина од 161 сантиметри – тежеше 57 килограми, без ниту еден ден од животот да била подложена на диета.

Стар РУСКИ трик: Евтина СМЕСА го решава проблемот со ВЛАКНАТА, никогаш...

0
Сите жени сакаат да бидат убави и дотерани, а повеќето од нив навистина не се поддржувачи на влакната Наместо да трошите пари на депилација,...

Делува веднаш-Треба да го знаете овој природен лек за сува кашлица!

0
Кашлицата е одбранбена реакција на телото и претставува брзо исцрпување на воздухот од белите дробови, главно за да ги исчисти дишните патишта од честички...

АКО ИМАТЕ КИСЛИНА И ЛОШО ВАРЕЊЕ: Мора да заборавите на овие...

0
Луѓето кои имаат проблем со стомакот, како што е зголемена киселина во стомакот, треба целосно да ја регулираат својата исхрана. И, обрнете посебно внимание...

Ги убива сите болки за 2 минути: Може да го излечи...

0
Тоа е ефтино, лесно достапно, и се што треба да направите за да се ослободите од болката е да го измешате со вода и...

Предупредување на видовитиот старец од Света Гора: Не правете го ова...

0
Старецот Пајсие кој живеел на Света Гора испрати порака до родителите да не си ги проколнуваат своите деца, бидејќи ако тоа го сторат навистина...

БАБИН СОВЕТ:Изедете 5 ореви и почекајте 4 часа: Еве што ќе...

0
Јаткастите плодови и оревите спаѓаат во суперхрана. Не само што изобилуваат со корисни и хранливи материи, вклучувајќи ги полинезаситените мести, фенолите, витаминот Е и...

Народен лек стар 4 века, нема што не лекува: Моќна мешавина...

0
Овој рецепт датира од XVII век и вешто е криен од јавноста, бидејќи претставува голема закана за фармацевската индустрија. Боровниците можат да ја омекнат вашата...

Германски нобеловец ја изненади јавноста со својата хипотеза: Рак на дебело...

0
Германскиот научник и добитник на Нобелова награда во полето на физиологијата, Харалд цур Хаузен, предупредил дека слабо проучениот вирус кој се среќава кај кравите...

Instagram

Последни објави

СИТЕ СЕ ЛУДИ ПО ДОМАТ ДИЕТАТА: Се губат 10 килограми за 7 дена, а...

0
Оваа верзија на диетата со домати е погодна за губење на 10 кг. По петтиот ден, повторете ги првите два дена од менито. Диетата...

РЕЦЕПТИ